fotografka

Logo fotografické studio M Palác

studio M-PALÁC

studio MPALÁC studio MPALÁC

fotografické studio Ing. Petry Sýkorové

Jak vytvořit kreativní portrétní fotografie pomocí reflexních povrchů

Reflexní povrchy mohou dát vaší portrétní fotografii živoucí nádech. Díky nim můžete zdokonalit svou práci a dosáhnout profesionálního výsledku. To je důvod, proč je důležité pochopit, jak správně používat reflexní povrchy, abyste dosáhli skvělé kreativní portrétní fotografie.

1. Objevte kouzlo reflexních povrchů

Reflexní povrchy jsou skvělým nástrojem pro vytvoření vynikajícího portrétu. Jsou skvělým způsobem, jak přidat jiskru do vašich snímků, aniž byste přidali nějakou zvláštní přílohu. Tyto povrchy mohou být umístěny do různých poloh, aby vyvolaly různé efekty. Například, když je povrch umístěn za objektem, odrazí světlo zpět k objektu, což pomáhá vyhnout se stínu.

Na druhé straně může být reflexní povrch umístěn na straně objektu, aby se dosáhlo odrazu světla. Tato technika může být vynikajícím způsobem, jak dosáhnout společného sférického efektu. Pokud umístíte reflexní povrch za objektem, můžete také dosáhnout zářivého efektu.

Existuje mnoho dalších způsobů, jak využít reflexní povrchy. Například můžete použít jemný povrch pro vytváření difuzního světla na povrchu objektu. Také můžete použít hrubý reflexní povrch pro vytváření hrubých odrazů světla.

2. Vytvořte zdokonalené portréty

Kombinací různých reflexních povrchů a jiných efektů můžete dosáhnout profesionálního výsledku. Například můžete použít malý kruhový reflexní povrch a umístit jej za objektem, abyste dosáhli jasného, až lesklého odrazu.

Také můžete použít různé reflexní plochy ve stejné scéně. To vám pomůže vyvážit světlo a dosáhnout jemných odrazů. Můžete také kombinovat zdroje světla. Například můžete použít umělé zdroje světla a reflexní povrchy, abyste dosáhli difuzního a zářivého vzhledu.

Reflexní povrchy jsou skvělým nástrojem pro vytvoření jedinečného portrétu. Můžete je kombinovat s různými zdroji světla a jinými efekty, abyste dosáhli svého kreativního cíle. Kombinací těchto technik můžete dosáhnout skvělých výsledků.

Ať už hledáte zářivé efekty nebo difuzní světlo, reflexní povrchy mohou vaší portrétní fotografii dát živoucí nádech. Je důležité pochopit, jak je správně používat, abyste dosáhli nejlepšího výsledku. S pomocí reflexních povrchů se můžete naučit vytvářet dokonale zdokonalené portréty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky...

Zajímavosti a návody

Jak fotografovat starobylé vesnice

Ahoj fotografe! Tak co, chystáš se vyrazit vyfotit ty starobylé vesnice? Než se vydáš na

Jak se k nám dostanete?

  1. Hlavní vstup (od křižovatky s Bauhausem – ne McDonald’s)
  2. Fotografové vyzvednou klíče (ostraha má online seznam, podepsat převzetí a pak vrátit)
  3. 13. patro

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení