fotografka

Logo fotografické studio M Palác

studio M-PALÁC

studio MPALÁC studio MPALÁC

fotografické studio Ing. Petry Sýkorové

Jak vytvořit portréty s temnou atmosférou v ateliéru

Kreativní fotografové často experimentují s různými styly a vytvářejí nové a kreativní portréty. Jedním z nejoblíbenějších stylů je vytvoření temného portrétu, který je plný napětí a atmosféry. Pokud hledáte informace o tom, jak vytvořit takový portrét, dívejte se dál. Tento článek vám poskytne užitečné tipy a triky, abyste vytvořili temný portrét v ateliéru.

Jak vytvořit temné portréty?

Nejdůležitějším prvkem pro vytvoření temného portrétu je světlo. V ateliéru byste měli používat především tmavé odstíny, které vytvářejí atmosféru. Měli byste používat nízké poměry světla k tmě, abyste dosáhli plného účinku. Použitím více osvětlení můžete dosáhnout dramatických efektů. Můžete také použít různé filtry s jinými odstíny a barvami, abyste dodali portrétu temnou atmosféru.

Dalším důležitým prvkem je volba správného pozadí a pozice modelu. Použijte pozadí s tmavými odstíny, které se budou dobře kombinovat s tmavými barvami osvětlení. Důležité je také posouzení polohy a pozice modelu. Pokud se pohybujete model příliš rychle nebo ve špatném úhlu, portrét může ztratit svou atmosféru.

Vyzkoušejte si to v ateliéru!

Když pracujete s fotografováním v ateliéru, můžete se cítit sevřenější, než když fotografujete venku. Proto je důležité, abyste si užili čas a hýčkali modela, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku a kvalitního portrétu temné atmosféry.

Nezapomeňte si také vyzkoušet různé postavení světelných zdrojů. Můžete tak dosáhnout různých efektů a neobvyklých světelných kombinací. Když budete fotografovat, nezapomeňte se zaměřit na detaily. Nejmenší detaily mohou mít velký vliv na atmosféru portrétu.

Vytvoření temného portrétu je skvělý způsob, jak vyjádřit svou kreativitu a vytvářet zábavné a zajímavé portréty. Věnujte čas sledování odstínů, pozic modelu a postavení světelných zdrojů a vytvářením temných portrétů budete mít spoustu zábavy. Ať už fotíte v ateliéru nebo venku, získáte tím vynikající výsledky. Díky nim slavíte úspěch s těmi, které milujete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky...

Zajímavosti a návody

Jak fotografovat starobylé vesnice

Ahoj fotografe! Tak co, chystáš se vyrazit vyfotit ty starobylé vesnice? Než se vydáš na

Jak se k nám dostanete?

  1. Hlavní vstup (od křižovatky s Bauhausem – ne McDonald’s)
  2. Fotografové vyzvednou klíče (ostraha má online seznam, podepsat převzetí a pak vrátit)
  3. 13. patro

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení