fotografka

Logo fotografické studio M Palác

studio M-PALÁC

studio MPALÁC studio MPALÁC

fotografické studio Ing. Petry Sýkorové

Kreativní použití stínů a světel na street fotografiích

Stíny a světla jsou nedílnou součástí street fotografie. Kreativní použití těchto prvků je důležitou součástí tvorby fotografií na ulicích a ve městech. Může vytvořit kontrastní a dynamickou scénu nebo tón, který posílí sdělení fotografie. Níže se dozvíte o různých způsobech, jak využít světlo a stíny pro street fotografii.

Kreativní stíny a světla

Stíny a světla jsou základními prvky, které mohou výrazně ovlivnit váš způsob fotografování. Přírodní světlo může být obzvlášť krásné a může vytvořit dramatický kontrast a vizuální efekt. Ulicemi se pohybuje také mnoho uměleckých světel, které mohou dostat do hry nové prvky. Zkuste experimentovat s nastavením expozice, aby se zvýraznil kontrast mezi stíny a světly. Rovněž můžete použít různé směry osvětlení pro vytvoření různých efektů.

Pro street fotografii

Stíny a světla mohou být využity k vytvoření mnoha zajímavých streetfotografických obrazů. Například můžete využít stíny proti světlům na fasádách k vytvoření siluet. Zkuste využít městské světlo k vytvoření kontrastu mezi světlem a pozadím. Pokud máte dostatek času, zkuste experimentovat s nastavením expozice a osvětlením.

Využívání stínů a světel je důležitou součástí street fotografie. Kreativní použití těchto prvků ve fotografiích vám může pomoci vytvářet zábavné a zajímavé fotografie. Zkuste vyšetřit čas na experimentování s různými směry osvětlení a nastavení expozice, abyste dosáhli požadovaného efektu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky...

Zajímavosti a návody

Jak fotografovat starobylé vesnice

Ahoj fotografe! Tak co, chystáš se vyrazit vyfotit ty starobylé vesnice? Než se vydáš na

Jak se k nám dostanete?

  1. Hlavní vstup (od křižovatky s Bauhausem – ne McDonald’s)
  2. Fotografové vyzvednou klíče (ostraha má online seznam, podepsat převzetí a pak vrátit)
  3. 13. patro

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení