fotografka

Logo fotografické studio M Palác

studio M-PALÁC

studio MPALÁC studio MPALÁC

fotografické studio Ing. Petry Sýkorové

Jak dosáhnout vintage dojmu s použitím starých fotografických technik

Vintage styl fotografování stále zůstává v kurzu. Mnoho fotografů má rádo tu nostalgickou atmosféru starých fotografií. Často se využívají staré přístroje a techniky, aby se dosáhlo vintage dojmu. Níže je několik způsobů, jak dosáhnout vintage dojmu s použitím starých fotografických technik.

Vytváření vintage dojmu

Nejčastěji se vintage dojem dosahuje tím, že se fotografie barví do sepia. Sepia je odstín hnědé a může se vytvořit pomocí počítačového softwaru nebo analogovým procesem. Další způsob, jak dosáhnout vintage dojmu, je s využitím staromódních filmových technik jako je Polaroid nebo Super 8. Tyto techniky jsou velmi populární mezi fotografy, protože dodávají fotografii neobvyklý a neotřelý vzhled.

Používání starých fotografických technik

Užívání starých fotografických technik je skvělý způsob, jak dosáhnout vintage dojmu. Fotografové mohou používat staré filmové přístroje nebo analogové techniky. Například užívání starých přístrojů může dodat fotografii pocit ještě staršího stylu. Dále mohou fotografové využít staré fotografické metody, jako je technika Holga a technika pinhole, aby fotografii vybarvili do sepia nebo do barevných pastelových odstínů.

Vintage styl fotografování je skvělý způsob, jak získat neobvyklý, staromódní a zajímavý vzhled. Fotografové mohou využít staré fotografické techniky, aby dosáhli vintage dojmu a také mohou využít moderní počítačové technologie, jako je sepia efekt. Použitím starých fotografických technik, může fotograf vytvářet zajímavé a vzrušující fotografie se staromódním vzhledem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky...

Zajímavosti a návody

Jak fotografovat starobylé vesnice

Ahoj fotografe! Tak co, chystáš se vyrazit vyfotit ty starobylé vesnice? Než se vydáš na

Jak se k nám dostanete?

  1. Hlavní vstup (od křižovatky s Bauhausem – ne McDonald’s)
  2. Fotografové vyzvednou klíče (ostraha má online seznam, podepsat převzetí a pak vrátit)
  3. 13. patro

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení