fotografka

Logo fotografické studio M Palác

studio M-PALÁC

studio MPALÁC studio MPALÁC

fotografické studio Ing. Petry Sýkorové

Jak správně nasvítit portrét v ateliéru: tipy a triky

=== INTRO: Portrétní fotografie je jednou z nejzábavnějších a nejvíce kreativních částí fotografování. Fotografování portrétů v ateliéru je ještě zábavnější, protože dává fotografům více kontroly nad světlem a úhlem pohledu. Správné nasvícení portrétu v ateliéru je klíčem k dokonalému výsledku. V tomto článku se podíváme na rady a triky pro správné nasvícení portrétů v ateliéru!

Tipy pro dokonalé nasvícení portrétu!

Před začátkem fotografování je důležité zjistit, jaké máte možnosti a jaká světla můžete používat. Měl byste také promluvit se svou modelem a vysvětlit jim, jaké úhly světla budou použity při fotografování. Návrh může být odvozen od pozice modelu a dalších prvků ve scénu.

Pokud se rozhodnete použít dvě světla, mohou být buď umístěny ve stejné výšce nebo v různé výšce. Umístění ve stejné výšce vám poskytne jemné a klasické osvětlení. Na druhou stranu, umístění v různé výšce vám poskytuje dramatičtější osvětlení.

Mějte na paměti, že jakákoli světla, která nejsou nezbytná, by měla být vypnuta. Udržujte svou scénu jednoduchou a koncentrujte se na světla, která používáte pro portrét.

Rady a triky pro ateliérovou fotografii

Vyvarujte se přehánění. Když používáte světlo, vždy dbáte na to, abyste neudělali více světla, než je nezbytné. Příliš mnoho světla může vyústit v nepřirozené výsledky a může to také vyžadovat více času na úpravu obrazu.

Dalším klíčovým faktorem pro nejlepší výsledky je vyhýbat se stínům. Stíny by měly být vyhlazeny tak, aby poskytly jednotnější osvětlení modelu. Používejte zrcadla nebo odrážeče světla k odstranění těchto stínů.

Konečně, vždy se ujistěte, že vaše vybavení funguje správně. Před začátkem fotografování si přečtěte návod k vašemu fotoaparátu a pochopte, jak funguje. To vám pomůže optimalizovat váš fotoaparát pro portrétní fotografii a dosáhnout nejlepších výsledků.

Práce s osvětlením může být zábavná a zároveň obtížná, ale s těmito tipy a triky pro správné nasvícení portrétu v ateliéru se můžete stát profesionálním portrétním fotografem. Nezapomeňte si také užít každou fotografickou seanci, protože fotografování portrétů je jednou z nejoblíbenějších činností fotografů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky...

Jak se k nám dostanete?

  1. Hlavní vstup (od křižovatky s Bauhausem – ne McDonald’s)
  2. Fotografové vyzvednou klíče (ostraha má online seznam, podepsat převzetí a pak vrátit)
  3. 13. patro

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení