fotografka

Logo fotografické studio M Palác

studio M-PALÁC

studio MPALÁC studio MPALÁC

fotografické studio Ing. Petry Sýkorové

Fotografování nočního nebe: jak na to

Vyzkoušet si fotografování noční oblohy je něco, co si každý fotograf alespoň jednou za život přeje. Noční obloha je plná hvězd, komet, meteorů a měsíců, takže je to skvělý způsob, jak získat krásné obrazy ze vzdálenosti. A jelikož se to dá dělat doma, je to pro každého přístupné. Takže pojďme se naučit, jak fotografovat noční oblohu!

Začínáme fotografovat noční oblohu!

Nejdříve potřebujete vybrat vhodné místo. Nejlepší je místo, které nemá moc světelné znečištění. Takže pokud se nacházíte ve městě, najděte nějakou izolovanou oblast, jako například les nebo louku. Můžete také vyrazit mimo město, kde bude mnohem méně světla.

Dále budete potřebovat dobrou fotoaparát s manuálními nastaveními a stativ, abyste dosáhli co nejpřesnějšího zaostření. Pokud se zaměříte na obrazovou kvalitu, měli byste použít digitální zrcadlovku s vysokým rozlišením.

Na závěr ještě zkontrolujte počasí. Nejlepší je fotografovat noční oblohu při jasné noci s minimem oblačnosti.

Jeden snímek noční oblohy, jak na to?

Než začnete fotografovat, musíte nastavit všechny nastavení fotoaparátu. Nejdříve nastavte citlivost ISO na střední úroveň, abyste se vyhnuli přeexponování. Pak nastavte clonu na nejvyšší hodnotu, kterou fotoaparát umožňuje. To zabrání přílišnému rozmazání, což způsobuje příliš krátká expozice.

Dalším krokem je nastavení expozičního času. Jakmile máte všechny nastavení připravené, můžete začít s expozicí. Závisí to na tom, jaké efekty chcete dosáhnout. Pokud chcete získat ostrý snímek hvězd, budete chtít zvolit delší expoziční čas. Pokud vám ale záleží na vyváženém poměru světla a stínu, měli byste se spíše držet menšího expozičního času.

Jakmile je snímek pořízen, můžete ho vyvolat pomocí programu pro úpravu snímků. Tím můžete upravit barevnost, kontrast a kresbu hvězd.

Fotografování noční oblohy je pro každého fotografa skvělý způsob, jak si vyzkoušet své dovednosti. Je to snadné a můžete to udělat kdekoli. Stačí si jen vybrat vhodné místo, správně nastavit fotoaparát a zkontrolovat počasí a můžete se pokusit o dokonalý snímek noční oblohy!

Více článků můžete nalézt zde.
Pokud máte dotazy, tak nám napište zde.
Pokud byste si přáli nechat se vyfotit naší fotografkou Ing. Petrou Sýkorovou, tak jí napište zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky...

Zajímavosti a návody

Jak fotografovat starobylé vesnice

Ahoj fotografe! Tak co, chystáš se vyrazit vyfotit ty starobylé vesnice? Než se vydáš na

Jak se k nám dostanete?

  1. Hlavní vstup (od křižovatky s Bauhausem – ne McDonald’s)
  2. Fotografové vyzvednou klíče (ostraha má online seznam, podepsat převzetí a pak vrátit)
  3. 13. patro

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení