fotografka

Logo fotografické studio M Palác

studio M-PALÁC

studio MPALÁC studio MPALÁC

fotografické studio Ing. Petry Sýkorové

10 tipů pro lepší makrofotografie

Kdo by si nechtěl vyfotit ty nejmenší detaily, které jindy nevidíme? Makrofotografie je skvělým způsobem, jak ukázat světu části jeho krásy, které jsou jinak skryty před naším zrakem. Tady je 10 tipů, které Vám pomohou dosáhnout lepších makrofotografií!

10 Tipů na Makrofotografii!

 1. Vyberte si dobrou techniku pro ostrost. Pokud chcete dosáhnout ostrých obrázků, zvolte techniku přesného zaostření a kompenzace efektu mělkého zaostření – tedy zaostřit na objekt, který je blízko a pak se posunout o několik centimetrů zpět, aniž byste museli změnit hloubku ostrosti.
 2. Použijte stativ, abyste dosáhli fotek s nízkou hladinou šumu. Při makrofotografii je důležité minimalizovat vibrace a shluky, které by mohly objekt rozmazat.
 3. Ujistěte se, že máte správnou clonu. Clona je důležitým nástrojem pro kontrolu hloubky ostrosti. Čím vyšší hodnotu clony zvolíte, tím menší bude hloubka ostrosti.

Vyfotit si Svět v Detailech!

 1. Vybírejte si dobře své oblíbené objekty. Nejlepší objekty pro makrofotografii jsou ty, které mají silné textury a kontrast.

 2. Zvolte si správné nastavení pro expozici. Je lepší experimentovat s nastavením ISO, abyste dosáhli optimálního kontrastu a vyvážení bílé barvy.

 3. Zvolte správné nastavení pro ohniskovou vzdálenost. Úzké ohniskové vzdálenosti jsou obvykle nejlepší pro makrofotografii, protože umožňují dosáhnout vyšší hloubky ostrosti a lepšího zaostření.

 4. Vybírejte si správnou clonu. Abyste dosáhli vyšší hloubky ostrosti, bude třeba použít clonu s hodnotou mezi f/8 a f/16.

 5. Zvolte si správné nastavení ISO. Nejlepší nastavení ISO pro makrofotografii je ISO 100, které umožňuje dosáhnout vyšší kvality obrazu a zároveň minimalizuje šum.

 6. Zkuste osvětlení. Při makrofotografii je často nutné uměle osvětlit fotku, abyste dosáhli požadovaného efektu.

 7. Využijte kreativní postprocesing. Postprocesing Vám pomůže dosáhnout lepšího výsledku a může být také skvělou cestou pro kreativní experimentování.

Makrofotografie je skvělým způsobem, jak objevit krásu světa v jeho nejmenších detailech. Použijte tyto 10 tipů a začněte fotit! Ať už hledáte svěžest v květině nebo sílu ve včele, mohou vám tyto tipy pomoci dosáhnout lepších makrofotek!

Více článků můžete nalézt zde.
Pokud máte dotazy, tak nám napište zde.
Pokud byste si přáli nechat se vyfotit naší fotografkou Ing. Petrou Sýkorovou, tak jí napište zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky...

Jak se k nám dostanete?

 1. Hlavní vstup (od křižovatky s Bauhausem – ne McDonald’s)
 2. Fotografové vyzvednou klíče (ostraha má online seznam, podepsat převzetí a pak vrátit)
 3. 13. patro

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení