fotografka

Logo fotografické studio M Palác

studio M-PALÁC

studio MPALÁC studio MPALÁC

fotografické studio Ing. Petry Sýkorové

Tvorba snímků s efektem pohybu v urbanistickém prostředí

Fotografování v městském prostředí může být velmi zajímavou cestou ke kreativnímu projevu. Získat obraz s pohybovým efektem může být obtížné, ale pomocí některých technik je možné vytvořit snímky s efektem pohybu v urbanistickém prostředí. Tento článek se zaměří na to, jak takové fotografie vytvořit.

Urbanistické prostředí a jeho efekty

Urbanistické prostředí je místo, kde se setkává člověk a architektura, a to je důvod, proč je tolik užitečné pro fotografy. Začněte tím, že si prohlédnete své okolí a zkontrolujete, jaké architektonické prvky se zde nachází. Tento krok je velmi důležitý, protože vám umožní vidět, kde se můžete kreativně rozvíjet a vytvářet snímky s pohybovým efektem. Obecně však existují některé principy, které můžete vyzkoušet, abyste dosáhli speciálního efektu.

Tvorba snímků s pohybovým efektem

Nejjednodušší způsob, jak vytvořit snímek s pohybovým efektem, je použít dlouhou expozici. Použitím dlouhé expozice, můžete zachytit pohyb lidí, aut a veškerého ostatního v městském prostředí. Dlouhá expozice může způsobit, že se objekty vyčerpají, což dodá snímkům efekt pohybu. Další možností je použít stativ, abyste získali ostrý obraz a vyfokusovaný pozadí. To zase způsobí, že se pohybující objekty rozmazají v pozadí se zachováním ostrého obrazu vepředu.

Fotografování v městském prostředí je skvělý způsob, jak vyjádřit svou kreativitu. Fotografování s efektem pohybu ještě více podtrhuje pocity a atmosféru města. Pamatujte, že použitím technik jako je dlouhá expozice, stativ nebo kombinace obou, můžete vytvořit snímky s pohybovým efektem v městském prostředí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky...

Jak se k nám dostanete?

  1. Hlavní vstup (od křižovatky s Bauhausem – ne McDonald’s)
  2. Fotografové vyzvednou klíče (ostraha má online seznam, podepsat převzetí a pak vrátit)
  3. 13. patro

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení