fotografka

Logo fotografické studio M Palác

studio M-PALÁC

studio MPALÁC studio MPALÁC

fotografické studio Ing. Petry Sýkorové

Tvorba snímků s efektem „levitace“: vizuální triky ve fotografii

Ve fotografii je možné dosáhnout zajímavých efektů pomocí triků, které jsou založené na iluzi. Efekt levitace je jedním z takových triků, který umožňuje fotografům vytvořit snímky, ve kterých vypadá, jako by subjekt snímku létal. Tento článek popisuje, jak dosáhnout tohoto efektu.

Efekt levitace ve fotografii

Efekt levitace vytváří iluzi, že je daný objekt ve vzduchu, bez nutnosti skutečně létat. Tento trik se často používá při fotografování lidí, a může být přizpůsoben obojím profesionálům i amatérům. To dělá z efektu levitace velmi oblíbenou techniku.

Jak dosáhnout vizuálního triku

Chcete-li dosáhnout efektu levitace ve fotografii, musíte nastavit objekt, který má být ve snímku, na nějaký druh podpěry. To může být něco jako box nebo bedna, na kterou se daný objekt opře. Poté je zapotřebí spustit závěrku a objekt odstranit z obrazu během expozice. Dalším krokem je přesunout kamera, abyste dosáhli požadovaného pohledu. Jakmile snímek uděláte, můžete přidat další efekty, jako například změny barev, abyste dosáhli požadovaného výsledku.

Efekt levitace ve fotografii je skvělým způsobem, jak dosáhnout zajímavých vizuálních triků. Prostřednictvím této techniky můžete vytvořit zajímavé obrázky, které mohou vyvolat úžas u vašich diváků. Musíte si však uvědomit, že použití tohoto efektu vyžaduje určité znalosti a dovednosti, abyste dosáhli požadovaného výsledku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky...

Jak se k nám dostanete?

  1. Hlavní vstup (od křižovatky s Bauhausem – ne McDonald’s)
  2. Fotografové vyzvednou klíče (ostraha má online seznam, podepsat převzetí a pak vrátit)
  3. 13. patro

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení