fotografka

Logo fotografické studio M Palác

studio M-PALÁC

studio MPALÁC studio MPALÁC

fotografické studio Ing. Petry Sýkorové

Tvorba fotografií s iluzorním dojmem pohybu a rychlosti

Fotografování je jedním z nejoblíbenějších uměleckých úkolů, který dává fotografům volnost vytvářet svá díla. Naše technologie nám umožňuje vytvářet fotografie, které vytváří iluzorní dojem pohybu a rychlosti, a to je něco, co se může ocenit v různých odvětvích. Tento článek se zaměří na techniky tvorby fotografií s tímto iluzorním dojmem.

Tvorba fotografií s iluzorním dojmem

K tvorbě fotografií s iluzorním dojmem je zapotřebí několik technik a triků. Nejdůležitějším je správné nastavení expozice, jako je čas závěrky a hodnota ISO. Ideální rychlost závěrky je asi 1/60 sekundy nebo rychlejší, aby se dosáhlo co nejvíce iluze pohybu. Když se jedná o hodnotu ISO, musí fotograf zvolit tu, která nezpůsobí příliš mnoho šumu v obraze.

Pohybu a rychlosti

Fotografové mohou také použít techniku panningu, která dává fotografiím toto iluzorní dojem pohybu. Panning znamená, že fotograf drží fotoaparát na vybraném objektu a pohybuje se s ním ve stejné rychlosti. Takto vytvořené fotografie budou mít iluzorní dojem pohybu a rychlosti. Další technikou, kterou lze použít, je zpoždění závěrky. To se obvykle používá při fotografování pohybujících se objektů.

Fotografování s iluzorním dojmem pohybu a rychlosti je náročný úkol, ale může být velmi zábavný. Je to skvělá příležitost pro fotografy, aby vytvořili umělecká díla a prozkoumali možnosti svých fotoaparátů. Pokud se chcete dozvědět více o technikách tvorby fotografií s iluzorním dojmem pohybu a rychlosti, je důležité, abyste se zajímali o starší techniky a triky fotografování a zkusili je vyzkoušet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky...

Jak se k nám dostanete?

  1. Hlavní vstup (od křižovatky s Bauhausem – ne McDonald’s)
  2. Fotografové vyzvednou klíče (ostraha má online seznam, podepsat převzetí a pak vrátit)
  3. 13. patro

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení