fotografka

Logo fotografické studio M Palác

studio M-PALÁC

studio MPALÁC studio MPALÁC

fotografické studio Ing. Petry Sýkorové

Tipy pro fotografování záblesků blesku v nočním prostředí

Fotografování blesků v nočním prostředí může být skvělým způsobem, jak zaznamenat nádherné okamžiky. K tomu, abyste mohli vyfotografovat tyto okamžiky ve velké kvalitě, jsou zapotřebí určité tipy, které vám pomohou dosáhnout toho nejlepšího výsledku. Následující článek vám pomůže získat pochopení toho, jak začít fotografovat blesky a jaké tipy můžete využít pro lepší fotografování blesků v nočním prostředí.

Jak začít fotografovat blesk v nočním prostředí

Nejdříve je třeba získat kvalitní fotoaparát s dobrou citlivostí na ISO, abyste mohli získat kvalitní obraz ve tmě. Dále byste měli zvolit dobrou expozici pro vaše fotografie. Většina fotografů blesků volí expozici 30 sekund, ale je důležité vyzkoušet různé časy expozice a vybrat ten nejlepší. Vyberte si také dobrou lokaci pro fotografování, která by měla být v tichém prostředí, kde je dostatečná ostrost.

Tipy pro lepší fotografování blesků v noci

Když fotografujete blesky v nočním prostředí, je velmi důležité, abyste vybrali správnou vzdálenost a úhel pro snímání. Blesky jsou velmi krátké okamžiky, takže je důležité zvolit vhodné místo, abyste je mohli vyfotografovat. Dále byste měli používat stativ, abyste mohli fotografovat v té nejlepší kvalitě. Měli byste také pečlivě zvolit vhodnou hodnotu ISO pro vaše fotografie. Čím vyšší hodnota ISO, tím více šumu bude na vašich fotografiích.

Fotografování blesků v nočním prostředí je obtížná disciplína, ale je velmi uspokojivá, když dosáhnete správného výsledku. S výše uvedenými tipy a nápadů byste měli být schopni dosáhnout kvalitních fotografií s blesky v nočním prostředí. Vyzkoušejte si různá světla a úhly, abyste mohli dosáhnout nejlepších výsledků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky...

Zajímavosti a návody

Jak fotografovat starobylé vesnice

Ahoj fotografe! Tak co, chystáš se vyrazit vyfotit ty starobylé vesnice? Než se vydáš na

Jak se k nám dostanete?

  1. Hlavní vstup (od křižovatky s Bauhausem – ne McDonald’s)
  2. Fotografové vyzvednou klíče (ostraha má online seznam, podepsat převzetí a pak vrátit)
  3. 13. patro

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení