fotografka

Logo fotografické studio M Palác

studio M-PALÁC

studio MPALÁC studio MPALÁC

fotografické studio Ing. Petry Sýkorové

Nastavení a používání různých světelných zdrojů ve studiu pro portrétní fotografii

Při portrétní fotografii je světlo jednou z nejužitečnějších věcí, které fotograf může použít, aby vytvořil dokonalou fotografii. Správné nastavení a používání různých světelných zdrojů ve studiu je nezbytné, aby se dosáhlo přesného efektu. Níže jsou uvedeny dva základní kroky, které musíte vědět, abyste mohli světlo ve studiu správně nastavit a používat.

Nastavení světelných zdrojů v portrétním studiu

Než začnete nastavovat světlo ve studiu pro portrétní fotografii, musíte se rozhodnout, jaký druh světla použijete. K tomu mohou být použity reflektory, softbóny a samozřejmě také přirozené světlo. Každý z nich má své výhody a nevýhody, a vy musíte zvážit, který bude pro tento účel nejvhodnější. Po výběru světel musíte zajistit, aby byla správně nastavena jejich intenzita, směr a barva. To se dá udělat různými způsoby, včetně použití různých filtrů a kombinování různých druhů světla.

Používání světelných zdrojů k dosažení požadovaného efektu

Správné používání světelných zdrojů ve studiu vám také umožní dosáhnout požadovaného efektu. To zahrnuje použití různých technik osvětlení, jako je například hluboké nebo ploché osvětlení, a to tak, aby se dosáhlo požadovaného vizuálního efektu. Kromě toho můžete také použít různé filtry a korekce, které mohou pomoci při dosahování požadovaných výsledků.

Správné nastavení a používání různých světelných zdrojů ve studiu je nezbytné pro správnou portrétní fotografii. Nyní, když víte, jak nastavit světla ve studiu a jak je správně používat, můžete vytvářet dokonalé portréty, které předčí vaše očekávání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky...

Zajímavosti a návody

Jak fotografovat starobylé vesnice

Ahoj fotografe! Tak co, chystáš se vyrazit vyfotit ty starobylé vesnice? Než se vydáš na

Jak se k nám dostanete?

  1. Hlavní vstup (od křižovatky s Bauhausem – ne McDonald’s)
  2. Fotografové vyzvednou klíče (ostraha má online seznam, podepsat převzetí a pak vrátit)
  3. 13. patro

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení