fotografka

Logo fotografické studio M Palác

studio M-PALÁC

studio MPALÁC studio MPALÁC

fotografické studio Ing. Petry Sýkorové

Minimalismus ve fotografii: Umění málo příliš mnoho

Minimalismus ve fotografii je jeden z nejpřitažlivějších a nejzajímavějších uměleckých směrů poslední doby. Minimalistický styl fotografie se zaměřuje na omezení počtu prvků v obraze, což vytváří působivý a silný kontrast mezi minimem a maxiem. Tento článek se zaměří na minimalismus ve fotografii a na to, jak tento umělecký směr na fotografii může působit.

Minimalismus ve fotografii

Minimalismus ve fotografii je styl, který se zaměřuje na redukci vizuálních podnětů a na omezení počtu prvků v obraze. Minimalistický sty je často pojat jako silné zdůraznění jediného objektu nebo vizuálního elementu, který je vystaven na pozadí bezbarvého nebo černobílého pozadí. I když se minimalismus ve fotografii často spojuje s černobílou fotografií, může být také vyjádřen ve velmi přitažlivých barevných obrazech.

Umění málo příliš mnoho

Minimalismus ve fotografii je o zobrazení méně, ale více. Je o přenosu myšlenky s minimem prostředků. Je to o vyhledání jedinečnosti v jednoduchosti. Tato umělecká forma zobrazuje, jak málo je někdy potřeba k tomu, aby byl požadovaný výsledek. Tímto způsobem může minimalistická fotografie vytvářet velmi silné postřehy a zážitky z obrazu.

Minimalismus ve fotografii je jedním z nejvíce fascinujících a inovativních uměleckých směrů. Tento směr se zaměřuje na omezení vizuálních podnětů a na to, aby byl důraz kladen na jediný prvek. Výsledkem je působivý kontrast mezi minimem a maximem. Minimalismus ve fotografii je o umění málo příliš mnoho a je to o zobrazení toho, co slovo nebo obraz sami nemohou vyjádřit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky...

Zajímavosti a návody

Jak fotografovat starobylé vesnice

Ahoj fotografe! Tak co, chystáš se vyrazit vyfotit ty starobylé vesnice? Než se vydáš na

Jak se k nám dostanete?

  1. Hlavní vstup (od křižovatky s Bauhausem – ne McDonald’s)
  2. Fotografové vyzvednou klíče (ostraha má online seznam, podepsat převzetí a pak vrátit)
  3. 13. patro

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení