fotografka

Logo fotografické studio M Palác

studio M-PALÁC

studio MPALÁC studio MPALÁC

fotografické studio Ing. Petry Sýkorové

Jak využít světlo pro portrétní fotografii ve studiu

Fotografování portrétů v ateliéru může být skvělým způsobem, jak vyjádřit vaši kreativitu a ukázat lidem, jak se cítíte. S trochou práce na nasvětlování můžete vytvořit portréty, které vypadají profesionálně. Jak využít světlo pro portrétní fotografii ve studiu?

Dělejme si světlo!

Přestože je venkovní fotografování obecně považováno za nejoblíbenější, ve studiu můžete zažít skutečný zázrak, když se dostatečně věnujete nasvícení. Nasvícení je klíčem k úspěchu a je nezbytné vytvořit portréty, které vypadají skvěle.

Ideálním způsobem, jak nasvítit portrét ve studiu, je použít dvě světla. Prvním zdrojem světla bude hlavní světlo, které osvítí tvář modelu. Druhým zdrojem světla bude boční světlo, které dodá portrétu hloubku a strukturu. Je důležité vybrat správné světlo pro každý portrét a zvolit vhodný úhel, aby se dosáhlo co nejlepšího výsledku.

Kromě toho je také možné použít odrazný nebo fill-in světlo, aby se odstranili stíny a dodali portrétu další definici. Díky těmto třem světlům můžete dosáhnout skvělých výsledků.

Vytváříme skvělé portréty!

Vzhledem k tomu, že existuje tolik různých způsobů, jak nasvítit portrét ve studiu, můžete se svými portréty dosáhnout téměř neomezených výsledků. Světlo může měnit výraz tváře a dodávat portrétu různé nálady.

Můžete také experimentovat s různými odstíny světla a zkoušet různé metody nasvícení. Například můžete zkusit světlo zezadu nebo vytvářet kontrast mezi světlem a stínem. Pokud se vám líbí omáčka, můžete si dokonce vyrobit vlastní efekt broušení.

Kromě toho můžete také přidat další prvky do svého portrétu. Například můžete použít řezané světlo, abyste vytvořili vícero rovinový efekt. Můžete také přidat další zdroje světla, jako jsou reflektory, projektory nebo projekční plátna.

Fotografování portrétů ve studiu může být skvělým způsobem, jak vyjádřit vaši kreativitu. Vždy se pokuste vytvářet různé typy nasvícení a vytvářet úžasné portréty. S trochou práce na nasvětlování můžete dosáhnout výsledků, které vypadají profesionálně a přesně odráží vaši osobní hodnotu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky...

Zajímavosti a návody

Jak fotografovat starobylé vesnice

Ahoj fotografe! Tak co, chystáš se vyrazit vyfotit ty starobylé vesnice? Než se vydáš na

Jak se k nám dostanete?

  1. Hlavní vstup (od křižovatky s Bauhausem – ne McDonald’s)
  2. Fotografové vyzvednou klíče (ostraha má online seznam, podepsat převzetí a pak vrátit)
  3. 13. patro

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení