fotografka

Logo fotografické studio M Palác

studio M-PALÁC

studio MPALÁC studio MPALÁC

fotografické studio Ing. Petry Sýkorové

Jak vytvořit portrétní sérii

=== INTRO:
Mnoho fotografů sní o úspěšné portrétní sérii, ale nakonec se ukáže, že je to mnohem náročnější, než se na první pohled zdá. Ať už fotíte jako koníček nebo jako profesionální fotograf, portrétní série vyžaduje čas, úsilí a mnoho kreativity. Níže jsou uvedeny tipy a triky, jak tvořit portrétní série, aby byly úspěšné.

Jak se postavit před fotoaparát s úsměvem?

Jedním z nejdůležitějších prvků tvoření úspěšné portrétní série je dobrý vztah mezi fotografem a modelem. Osoba před fotoaparátem musí při focení cítit sebevědomí a jistotu, aby se uvolnila a přirozeně se usmívala. Aby se model před fotoaparátem uvolnil, je dobré zahájit fotografování s povídáním nebo s hloupými žertíky. Pokud vztah mezi fotografem a modelem nefunguje správně, výsledné fotografie budou hodně ploché a bez výrazu.

Fotografové by také měli dbát na to, aby bylo prostředí, ve kterém se fotografuje, pohodlné. Vyhněte se různým rušivým faktorům, jako je vysoká teplota, málo světla nebo odrazy. Používejte dostatečné osvětlení, aby se model necítil zmatený nebo znepokojený.

Tvoření portrétní série po krůčcích

Dalším krokem ve tvoření úspěšné portrétní série je stanovení jasných cílů. Je důležité stanovit jasný cíl, aby bylo jasné, jaké obrazové výsledky fotografie mají dosáhnout. Například, pokud fotografuje portrétní sérii pro katalog, měly by být vybrány pozice, které podporují produkt, a měly by být použity správné pozadí a osvětlení.

Kromě toho by fotografové měli být flexibilní a otevření novým myšlenkám. Nespoléhejte pouze na manuály o focení portrétů a experimentujte s výřezy a úhly záběru. Díky tomu bude portrétní série vypadat nápaditě a originálně.

Vytvoření portrétní série je náročný proces, který vyžaduje trpělivost, kreativitu a umění vytvářet příjemnou atmosféru pro fotografii. Pokud fotografové přiloží úsilí, jejich portrétní série se může stát skvělým úspěchem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky...

Jak se k nám dostanete?

  1. Hlavní vstup (od křižovatky s Bauhausem – ne McDonald’s)
  2. Fotografové vyzvednou klíče (ostraha má online seznam, podepsat převzetí a pak vrátit)
  3. 13. patro

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení