fotografka

Logo fotografické studio M Palác

studio M-PALÁC

studio MPALÁC studio MPALÁC

fotografické studio Ing. Petry Sýkorové

Jak vytvořit kontrastní portrétní fotografie

Kontrastní portrétní fotografie, které jsou plné jasných, tmavých a výrazných odstínů, mohou vypadat ohromující a dokáží vytvořit silné obrazy. Při nácviku tohoto stylu fotografování se můžete naučit, jak se radovat z kontrastních obrazů a jak dosahovat světlých a tmavých odstínů.

Jak se radovat z kontrastní portrétní fotografie

Nejdůležitější částí kontrastní fotografie je vyvážení jasu. Tím získáte základní vizuální efekt a oživení barev. Začněte tím, že se rozhlédnete po svém okolí a hledejte objekty s výraznými odstíny. Také se můžete zaměřit na odstíny, které jsou v kontrastu s objekty ve fotografii. Například pokud fotografujete portrét ve městě s neutrálními barvami, můžete použít žlutou tabuli nebo červený nábytek k vytvoření kontrastu a dynamického efektu.

Vytváření kontrastu může zahrnovat i změnu osvětlení, použití různých vyvážení bílé a odstínů barev. To může být skvělý způsob, jak se naučit, jak dosahovat kontrastu fotografií. Nezapomeňte také hrát se světlem a odrazem. Využívejte světla v přírodě jako slunce, světelné zdroje v místnosti nebo reflektory.

Jak dosáhnout světlých a tmavých odstínů

Když se učíte, jak dosáhnout světlých a tmavých odstínů v kontrastních portrétech, věnujte pozornost svému přístroji. Pokud používáte digitální fotoaparát, projděte nastavení expozice. Tím můžete upravit kontrast obrazu předtím, než stisknete spoušť. Software pro úpravu obrazu, jako například Photoshop, můžete také využít k úpravě jasu, kontrastu, ostření a dalších parametrů obrazu.

Vytváření kontrastu může být také zábavné. Můžete použít různé techniky barevného mixování, jako je hra se světlem a stíny nebo použití odrazu. Obecně platí, že čím více se vyhnete nadměrnému použití filtrů a efektů, tím lepší bude konečný výsledek.

Kontrastní portréty jsou skvělým způsobem, jak se naučit, jak vytvářet silné obrazy. Začněte tím, že se rozhlédnete po svém okolí a hledejte objekty s výraznými odstíny. Poté vyzkoušejte různé způsoby vyvážení jasu a úpravu expozice pomocí fotoaparátu nebo software pro úpravu obrazu. S těmito technikami a trochou kreativity můžete dosáhnout kontrastních portrétů, které budou vypadat ohromující.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky...

Zajímavosti a návody

Jak fotografovat starobylé vesnice

Ahoj fotografe! Tak co, chystáš se vyrazit vyfotit ty starobylé vesnice? Než se vydáš na

Jak se k nám dostanete?

  1. Hlavní vstup (od křižovatky s Bauhausem – ne McDonald’s)
  2. Fotografové vyzvednou klíče (ostraha má online seznam, podepsat převzetí a pak vrátit)
  3. 13. patro

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení