fotografka

Logo fotografické studio M Palác

studio M-PALÁC

studio MPALÁC studio MPALÁC

fotografické studio Ing. Petry Sýkorové

Jak vytvořit jedinečné portréty pomocí kompozice v ateliéru

Fotografové se často obrací na ateliéry, aby vytvořili portréty, které vystihnou jejich osobní styl. Jedním z nejdůležitějších aspektů jejich práce je správná kompozice fotografie. Kompozice je to, co odděluje jednotlivé snímky od běžných fotografií a co vám umožní stvořit unikátní obrazy. Níže se dozvíte, jak vytvořit dokonalé portréty v ateliéru pomocí kompozice.

Vytváříme nevšední portréty v ateliéru

Jednou z nejdůležitějších věcí, které musíte udělat, než začnete se svým portrétovým projektem, je vytvořit prostor, kde se budete cítit pohodlně a bezpečně. To je i cílem vytváření ateliéru. Ujistěte se, že máte dostatek světla pro fotografování, a vyberte místnost, která vám poskytne dobrý pohled a dostatek prostoru.

Další věcí, kterou musíte udělat, je vybrat model. Musíte mít na paměti, že váš portrét odhalí jeho povahu. Pokuste se zjistit, jestli model má nějakou zálibu nebo zájem pro připojení se k portrétu. Dále vám pomohou informace o jeho vzhledu, abyste mohli lepší představit, jak by portrét měl vypadat.

Poslední věcí je vybrat vhodné rekvizity pro portrét. Můžete je vybrat tak, aby se kompozice obrazu více zdůraznila nebo aby obraz získal více hloubky. Můžete si také vybrat rekvizity, které jsou charakteristické pro modèle a jejich osobnost.

Kompozice je klíč k úspěchu!

Při vytváření kompozice portrétu je důležité, abyste věděli, jak máte svou kameru nastavit. Je třeba, abyste měli správné nastavení clony, času a ISO pro jasné a ostré snímky. Kompozice je také důležitá pro přenos emocí, které model prožívá během fotografování. Měli byste se rozhodnout, jak bude model vypadat a jak budou vypadat jeho oči.

Dalším krokem je stanovit, kde budou zařazeny rekvizity. Měli byste se rozhodnout, kde bude portrétovaný umístěn a přemýšlet o tom, jaké pozadí použijete. Můžete si také vybrat pozadí, které bude kombinovat se světlem.

Nakonec je důležité, abyste své portréty otestovali před odesláním. Měli byste se ujistit, že jsou všechny snímky ostře a že jste se ujistili, že kompozice je dokonale vyvážená.

Vytvoření nevšedních portrétů v ateliéru není obtížné a je to skvělý způsob, jak vyjádřit vaše umělecké cíle. Při vytváření dokonalého portrétu je klíčová kompozice. Správným výběrem vhodného modelu, rekvizit a důkladnou kontrolou kvality můžete vytvořit krásné obrázky, které osloví vaši cílovou skupinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky...

Jak se k nám dostanete?

  1. Hlavní vstup (od křižovatky s Bauhausem – ne McDonald’s)
  2. Fotografové vyzvednou klíče (ostraha má online seznam, podepsat převzetí a pak vrátit)
  3. 13. patro

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení