fotografka

Logo fotografické studio M Palác

studio M-PALÁC

studio MPALÁC studio MPALÁC

fotografické studio Ing. Petry Sýkorové

Jak fotografovat v exteriéru

INTRO:

Exteriér je jednou z nejpopulárnějších položek v oblasti fotografie. Exteriérové fotografie mohou poskytnout krásné a zapamatovatelné obrazy pro vaše portfolio, webové stránky nebo dokonce reklamní materiály. Mnoho fotografů proto vynakládá úsilí na to, aby se naučili, jak fotografovat v exteriéru. Tento článek vám poradí, jak se připravit na exteriérovou fotografii a jak v ní uspět.

Jak připravit exteriérovou fotografii

Před prvním fotografováním v exteriéru je třeba se připravit. Nejdříve je třeba zvolit vhodný objekt. Pro úspěšné exteriérové fotografie je důležité vybrat objekt, který má zajímavou strukturu nebo barvu. Někteří fotografové také hledají místa s přírodními úkazy, jako jsou mlhy nebo mraky.

Dále je třeba vybrat vhodný čas. Nejlepší čas pro fotografování v exteriéru je obvykle brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy je sluneční světlo nedostatečné a obloha je většinou jasná. Tato doba je obvykle známá jako „zlatá hodina“ a je dobrým časem pro fotografování.

Jak vyfotografovat exteriér

Po přípravě je čas začít fotografovat. Nejdříve je důležité zvolit správnou scénu. Při fotografování v exteriéru je důležité myslet na kompozici. Měli byste vybrat správný úhel a vyvážit objekty ve fotografii. Zaostření je také důležité, protože to může ovlivnit kvalitu vaší fotografie. Můžete také experimentovat s expozicí, abyste dosáhli požadovaného efektu.

OUTRO:

Exteriérové fotografování je skvělý způsob, jak zvýšit vaši kreativitu. Musíte se ale připravit na to, abyste dosáhli úspěchu. Je důležité vybrat vhodný objekt a čas a použít správnou techniku fotografování. Pokud jste schopni provést všechny tyto kroky, můžete dosáhnout úžasných fotografií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky...

Zajímavosti a návody

Jak fotografovat starobylé vesnice

Ahoj fotografe! Tak co, chystáš se vyrazit vyfotit ty starobylé vesnice? Než se vydáš na

Jak se k nám dostanete?

  1. Hlavní vstup (od křižovatky s Bauhausem – ne McDonald’s)
  2. Fotografové vyzvednou klíče (ostraha má online seznam, podepsat převzetí a pak vrátit)
  3. 13. patro

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení