fotografka

Logo fotografické studio M Palác

studio M-PALÁC

studio MPALÁC studio MPALÁC

fotografické studio Ing. Petry Sýkorové

Jak dosáhnout vintage efektu s použitím oldschoolových filtrů

Dnes se kvůli vystupujícím technologiím dává velký důraz na moderní design. Nicméně staré vzhledy jsou také stále populární, a tak se občas setkáváme se styly, které vyvolávají nostalgii. Zvlášť pokud jde o fotografii, vintage efekt se zneužívá k tomu, aby se získal starý dojem. Jak dosáhnout vintage efektu s použitím oldschoolových filtrů?

Jak dosáhnout vintage efektu

Vintage efekt se dá dosáhnout pomocí různých počítačových technik. Jednou z nejoblíbenějších metod je používání oldschoolových filtrů, které lze nastavit tak, aby odfiltrovaly určité spektrum barev a výsledek je mnohem více podobný starému filmovému efektu. Rovněž se dají používat i speciální efekty jako zrnění, aby se dosáhlo dokonalého vintage vzhledu.

Oldschoolové filtry jako základ

Oldschoolové filtry jsou velmi jednoduché a jsou velmi účinné při nastavení vintage efektu. Základem je nastavení barev v obrázku, aby se dosáhl vzhledu starých filmů. To lze provést pomocí selektivního řezu barev. Další možností je použít filtr Kánon, který změní všechny barvy na obrázku na kánonickou stupnici od žluté až po modrou. A nakonec se dá použít také jednoduchý monochromatický filtr, který je velmi účinný při přidání vintage efektu.

Je třeba si uvědomit, že úspěšné dosáhnutí vintage efektu vyžaduje důkladnou práci s barevným nastavením, a proto je důležité mít na paměti, že je lepší nastavit nízkou hodnotu kontrastu a ostření. Použití oldschoolových filtrů je velmi účinné a může vést k perfektnímu vintage vzhledu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky...

Zajímavosti a návody

Jak fotografovat starobylé vesnice

Ahoj fotografe! Tak co, chystáš se vyrazit vyfotit ty starobylé vesnice? Než se vydáš na

Jak se k nám dostanete?

  1. Hlavní vstup (od křižovatky s Bauhausem – ne McDonald’s)
  2. Fotografové vyzvednou klíče (ostraha má online seznam, podepsat převzetí a pak vrátit)
  3. 13. patro

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení