fotografka

Logo fotografické studio M Palác

studio M-PALÁC

studio MPALÁC studio MPALÁC

fotografické studio Ing. Petry Sýkorové

Fotografování atmosférických scén v zimní krajině

Fotografování zimních atmosférických scén může být pro fotografa opravdovou výzvou. Snímky mohou být díky nadměrnému sněhu, hustému oparu nebo příliš intenzivnímu světlu obtížné k uskutečnění. Přesto je zimní fotografická krajina skvělou příležitostí pro kreativní fotografování. Zde je několik tipů a triků, jak dosáhnout nejlepších výsledků.

Základní kroky pro fotografování scén

Před zahájením fotografování je třeba zvážit několik faktorů. Prvním je počasí – počasí může mít značný vliv na kvalitu fotografovaných scenérií. Nedochází-li k intenzivnímu srážení nebo větru, je dobré, abyste byli ve stínu, protože intenzivní světlo může zkreslit fotografii. Pokud je to možné, je také důležité vybrat si dobré místo pro fotografování. Vyhledávejte místa s nádhernou zimní krajinou a pokud možno s jasným výhledem, protože hustý opar může být problémem.

Tipy a triky pro fotografování atmosférických zimních scén.

Nejjednodušším způsobem, jak získat působivé snímky, je použití dlouhé expoziční techniky. Tato technika umožňuje pořízení snímku s rozmazaným pohybem vody, sněhu nebo jiných pohyblivých objektů. Proto je důležité, abyste pochopili expoziční časy. Dalším trikem je použít blesk nebo malou LED diodu. To je užitečné, pokud fotografujete večer nebo ve tmě. Díky tomu můžete dosáhnout jasnějších a přirozenějších fotografií.

Fotografování atmosférických zimních scén může být náročné. Ale vědomím několika základních kroků a tipů a triků můžete dosáhnout skvělých snímků. Opatrně vybírejte své úhly a počasí a můžete dosáhnout krásných a působivých zimních scenérií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky...

Zajímavosti a návody

Jak fotografovat starobylé vesnice

Ahoj fotografe! Tak co, chystáš se vyrazit vyfotit ty starobylé vesnice? Než se vydáš na

Jak se k nám dostanete?

  1. Hlavní vstup (od křižovatky s Bauhausem – ne McDonald’s)
  2. Fotografové vyzvednou klíče (ostraha má online seznam, podepsat převzetí a pak vrátit)
  3. 13. patro

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení