fotografka

Logo fotografické studio M Palác

studio M-PALÁC

studio MPALÁC studio MPALÁC

fotografické studio Ing. Petry Sýkorové

Fotografie s dlouhým expozicí: průvodce tajemstvím časových stop

Fotografie s dlouhým expozicí se stává čím dál populárnější. Umožňuje fotografům pozorovat, jak se čas pohybuje skrz snímky a vytváří unikátní a krásné obrazy. Tento průvodce odhalí principy a tipy, jak vytvořit fotografie s dlouhým expozicí.

Fotografie s dlouhým expozicí: Principy

Fotografie s dlouhým expozicí je technika, při které jsou fotoaparáty otevřené na dlouhou dobu, aby dokázaly zaznamenat pohyb během časového období. Uživatel fotoaparátu může nastavit expoziční čas, aby odpovídal pohybu, který mají snímat. Výsledkem je jedinečný obraz, který může zahrnovat točící se věže, pohyb s přejíždějícími vozidly nebo dokonce záblesky světla.

Fotografie s dlouhým expozicí: Tipy a Triky

Aby byly fotografie s dlouhým expozicí úspěšné, je třeba zvážit několik věcí. Prvním je správný výběr objektivu. Jiné objektivy budou vyžadovat odlišné expoziční časy pro optimální výsledky a člověk by měl zvážit zaostření na širokoúhlé nebo střední ohniskové vzdálenosti, aby dosáhl požadovaného efektu. Je rovněž důležité mít správnou expozici. Vyšší hodnoty ISO způsobí vyšší šum, což může mít za následek nežádoucí efekty.

Fotografie s dlouhým expozicí je zajímavá technika, která vyžaduje správnou kompozici a technické znalosti pro dosažení optimálních výsledků. S tímto průvodcem by se fotografové měli dozvědět principy a tipy pro vytvoření těchto unikátních a krásných fotografií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky...

Zajímavosti a návody

Jak fotografovat starobylé vesnice

Ahoj fotografe! Tak co, chystáš se vyrazit vyfotit ty starobylé vesnice? Než se vydáš na

Jak se k nám dostanete?

  1. Hlavní vstup (od křižovatky s Bauhausem – ne McDonald’s)
  2. Fotografové vyzvednou klíče (ostraha má online seznam, podepsat převzetí a pak vrátit)
  3. 13. patro

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení