fotografka

Logo fotografické studio M Palác

studio M-PALÁC

studio MPALÁC studio MPALÁC

fotografické studio Ing. Petry Sýkorové

5 nejlepších technik pro práci s barevnými a černobílými portrétními snímky

Řeč fotografie je něco, co nás všechny spojuje. Ať už se věnujete fotografii jako hobby nebo je to vaše vášeň, vždy je dobré při fotografování využívat nové techniky. Práce s barvitými a černobílými portréty je skvělým způsobem, jak získat působivé výsledky. Pojďme se podívat na 5 nejlepších technik, které vám pomohou vytvářet krásné portréty v barvě i černobíle.

1. Techniky pro Barvité Portréty

Jednou z nejlépe fungujících technik je využívání světel a stínů. Když používáte světla a stíny, dokážete dosáhnout přirozeného vzhledu portrétu. Použití světel pro zvýraznění kontrastu obličeje a výrazu je velmi důležité. Můžete také využít techniku dvojitého nasvícení, kdy světlo nasvícíte z obou stran fotografovaného. To dodá fotografii výraznější vzhled.

Další technikou, kterou byste měli pro práci s barvitými portréty využívat, je zobrazení barev. Tímto způsobem můžete fotografovanému dodat výraznější vzhled. Použitím odstínů, jako je zelená, červená nebo modrá, můžete dosáhnout udivujícího výsledku. Dále můžete použít i trochu barevného rozmazání k dodání nezaměnitelného stylového vzhledu.

Další technikou pro barvité portréty je použití difuzoru. Použitím difuzoru můžete dosáhnout měkčího světla, které fotografovanému dá přirozený a příjemný vzhled. Difuzor můžete umístit přímo na světlo nebo ho použít k zesvětlení stínů.

2. Techniky pro Černobílé Portréty

Černobílá fotografie je úžasný způsob, jak získat výjimečný portrét. První technikou, kterou byste měli v tomto ohledu využívat, je nasvícení. Profesionální nasvícení pomůže dosáhnout výrazného kontrastu a výrazných čar. Můžete také využít několik světel najednou pro vyjádření více emocí.

Dále můžete využít techniky, jako je filtrování. Použitím filtru můžete změnit vzhled snímku, a to tím, že zesílíte nebo zeslabíte kontrast. Použitím této techniky také dokážete získat zajímavý a neobvyklý obraz.

Kromě toho můžete také využít techniku dvojité expozice. Tato technika funguje tak, že na jeden snímek nafotíte dvě různé scény. Takto dokážete dosáhnout zajímavých efektů a vytvořit unikátní černobílý portrét.

Je jasné, že práce s barvitými a černobílými portréty je skvělým způsobem, jak získat působivé výsledky. Důležité je využít 5 nejlepších technik, jako je nasvícení, filtrování a dvojité expozice, abyste dosáhli nejlepších výsledků. Když budete tyto techniky používat, dosáhnete krásných a jedinečných výsledků. Užijte si fotografování a vytváření skvělých portrétů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky...

Zajímavosti a návody

Jak fotografovat starobylé vesnice

Ahoj fotografe! Tak co, chystáš se vyrazit vyfotit ty starobylé vesnice? Než se vydáš na

Jak se k nám dostanete?

  1. Hlavní vstup (od křižovatky s Bauhausem – ne McDonald’s)
  2. Fotografové vyzvednou klíče (ostraha má online seznam, podepsat převzetí a pak vrátit)
  3. 13. patro

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení