fotografka

Logo fotografické studio M Palác

studio M-PALÁC

studio MPALÁC studio MPALÁC

fotografické studio Ing. Petry Sýkorové

10 nejlepších triků pro fotografie produktů

Fotografování produktů může být jedním z nejnáročnějších typů fotografie. Od získání správného osvětlení až po zachycení produktu v jeho nejlepším světle – vyžaduje to náročnou kombinaci umění a techniky. Jaké jsou nejlepší triky pro produktovou fotografii? Přečtěte si níže uvedené tipy, abyste dosáhli výjimečných produktových fotografií.

1. Získejte výjimečné produktové fotografie

Nejdůležitějším faktorem rozdílu mezi dobrými a vynikajícími produktovými fotografiemi je přesnost a detail. Z tohoto důvodu je důležité vybrat správné osvětlení a přizpůsobit jej produktu. Nejlépe je používat stolní lampu s kulatou žárovkou nebo softbox, který bude poskytovat rovnoměrné osvětlení. Dále je důležité mít správnou technologii pro vaši fotografii. Vybírejte digitální fotoaparát se vysokým rozlišením, aby vaše fotografie měly lepší kvalitu.

V každém případě byste měli používat stativ, aby se minimalizovala rozmazanost fotografie. Používáním stativu získáte přesnou a ostrou fotografii. Dalším vhodným zařízením může být blesk. Blesky se obvykle používají pro fotografování produktů, protože poskytují přímé osvětlení, které se nedá dosažit pouhým stolním světlem.

2. 10 triků pro perfektní produktovou fotografii

 1. Používejte jednoduché a čisté pozadí. Nejlepší je použít černé nebo bílé pozadí, aby se vyzdvihl produkt a zdůraznil jeho hlavní prvky.

 2. Vyberte si správný objektiv. Objektivy mohou mít různou clonu a ohnisko, proto je důležité vybrat správný objektiv pro vaše produktové fotografie.

 3. Vyhněte se rozmazanosti. Důkladně se ujistěte, že máte vyvážený stativ, protože zaostřený objekt je základem každé produktové fotografie.

 4. Použijte retušovací programy, pokud je to nutné. Retušovací programy mohou pomoci vylepšit vaše fotografie, například pomocí úpravy jasů a kontrastů.

 5. Vyberte správné osvětlení. Světlo je možná nejdůležitějším prvkem fotografování produktů. Zkuste se vyhnout přímému slunečnímu světlu a používejte umělé osvětlení z různých úhlů.

 6. Vytváření záběrů z různých úhlů. Zkuste fotografovat produkt z různých úhlů, aby vaše fotografie byly zajímavější.

 7. Udržujte vzdálenost. Udržujte produkt ve správné vzdálenosti, aby fotografie nebyly příliš rozmazané nebo příliš ostré.

 8. Zkuste různé úpravy. Používejte různé úpravy jako je přechod mezi světlým a tmavým pozadím, změna barvy pozadí a další, abyste získali pozoruhodné fotografie.

 9. Vyhněte se vinětaci. Vinětace je efekt, který způsobuje, že okraje obrazu vypadají rozmazaně. Proto používejte objektivy s co nejmenší vinětací.

 10. Ujistěte se, že je produkt čistý. To je velmi důležité, protože čistý produkt dá fotografii profesionální vzhled.

Produktová fotografie je kombinací umění a techniky. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, je důležité mít správnou technologii, správné osvětlení, umět používat retušovací programy a zkoušet různé úpravy. Použijte tyto 10 triky, abyste dokázali vytvořit skvělé produktové fotografie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky...

Zajímavosti a návody

Jak fotografovat starobylé vesnice

Ahoj fotografe! Tak co, chystáš se vyrazit vyfotit ty starobylé vesnice? Než se vydáš na

Jak se k nám dostanete?

 1. Hlavní vstup (od křižovatky s Bauhausem – ne McDonald’s)
 2. Fotografové vyzvednou klíče (ostraha má online seznam, podepsat převzetí a pak vrátit)
 3. 13. patro

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení